A kelet-európai betegek túlterhelik a briteket
  • Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
  • +36 30 426 9521

A brit állami egészségügyi szolgálatban új ellátási krízis uralkodik. A brit háziorvosi praxisoknak és az állami egészségügyi szolgálatnak (NHS, National Health Service) nagy problémával kell megküzdenie: a bevándorlók ellátásával.

 

A londoni egészségügyi minisztérium adatai szerint a válság oka a 2004 óta Nagy-Britanniába bevándorolt EU polgárok magas száma.

Az állami alapellátásban az ellátási krízis háttere, hogy a londoni egészségügyi minisztérium az újonnan Nagy-Britanniába jövõ munkaerõk számát eredetileg 150 ezerre becsülte. Valójában azonban máig több mint 700 ezer bevándorló jött, hogy Nagy-Britanniában éljen és dolgozzon.

A nem várt bevándorlási hullám következménye, hogy az NHS háziorvosi praxisok és kórházak nem kaptak elég pénzt, hogy az új betegeket kezeljék. Az EU betegeknek Nagy-Britanniában joguk van arra, hogy díjtalanul, államköltségen kezeljék õket.

„Túl vagyunk terhelve. Költségvetésünk nem elég ahhoz, hogy minden beteget megfelelõen lássunk el” – mondta egy NHS általános orvos a dél-angliai Sloughból. A 2004 óta Nagy-Britanniába bevándorolt munkaerõk kétharmada Lengyelországból jön – közölte a londoni egészségügyi minisztérium.

A brit orvosszövetség (British Medical Association, BMA) az ellátási helyzetet a bevándorlók fellegvárában, mint Slough, kritikusnak nevezte. Sok háziorvos nincs abban a helyzetben, hogy új betegeket vegyen fel. Ezeknek a betegeknek nem marad más hátra, mint betegség esetén a legközelebbi kórház sürgõsségi felvételére menni.

Alan Johnson egészségügyi minisztert felhívták, hogy vizsgálja felül a költségvetést. A BMA szerint a háziorvosi praxisoknak és a kórházaknak az országos átlagon felüli magas bevándorlási számokkal kiegészítõ eszközöket kell kapniuk az egészségügyi költségvetésbõl.

[Forrás: OrientPress/Ärzte Zeitung]